صفحه اصلی کارنامه نخستین همایش معرفی دُرج عضویت در باشگاه تماس با ما
طبقه بندی
لینک های مفید
اخبار
 
​فراخوان جایزه ادبی «اروند» منتشر شد
(خبر)
۱۳۹۵/۰۷/۲۶,۰۸:۰۳     (نسخه قابل چاپ)
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) جایزه ادبی «اروند» ویژه داستان کوتاه است و در دو بخش بزرگسال و نوجوان برگزار می‌شود. طبق فراخوان این جایزه، در بخش بزرگسال هر نویسنده می‌تواند یک داستان به دبیرخانه ارسال کند؛ داستانی که پیشتر چاپ نشده و جایزه‌ای نگرفته باشد.
 
داستان‌های بخش بزرگسال باید در فضای شهرهای آبادان، خرمشهر و محدوده اروند اتفاق افتاده و با ویژگی‌های این مناطق گره خورده باشند. جغرافیای شهری، معماری شهری (نمادها و نشانه‌ها)، فرهنگ و خرده‌فرهنگ‌های بومی، دفاع مقدس، دوره‌های مختلف تاریخی، مکان‌های تاریخی و فرهنگی و مذهبی و زندگی روزمره از جمله مضامینی است که نویسندگان می‌توانند به آن‌ها توجه داشته باشند.
 
نویسندگان بخش استعداد نوجوان (۱۸-۱۲ سال) باید متولد، ساکن یا بزرگ‌شده شهرهای آبادان، خرمشهر و محدوده اروند باشند و می‌توانند با دو داستان در جایزه شرکت کنند؛ موضوع آثار در این بخش آزاد است.
 
در بخش داستان کوتاه بزرگسال، به داستان‌های اول تا سوم و نیز پنج داستان برگزیده جایزه نقدی تعلق می‌گیرد. هشت نویسنده نوجوان نیز با جوایز نقدی برگزیده یا تقدیر می‌شوند.
 
مهلت ارسال آثار تا ۳۰ آبان ۹۵ است و اختتامیه جایزه در دی‌ماه برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند برای اطلاع از جزئیات بیشتر و ارسال داستان‌های خود به سایت www.dastanarvand.com مراجعه کنند.

منبع خبر : خبرگزاری ایبنا  


ارسال نظر

نام :    
پست الکترونیکی :   
متن نظر :  

 

اسپانسرها