صفحه اصلی کارنامه نخستین همایش معرفی دُرج عضویت در باشگاه تماس با ما
طبقه بندی
لینک های مفید
اخبار
 
کتاب خاطرات ایرج افشار در راه است
(خبر)
۱۳۹۲/۰۵/۰۱,۰۹:۴۴     (نسخه قابل چاپ)
کتاب خاطرات ایرج افشار با نام «این دفتر بی‌معنی» حروف‌چینی شده و در دست انتشار است.

علی دهباشی در گفت‌وگو با خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره‌ی کتاب خاطرات ایرج افشار عنوان کرد: شیوه‌ی خاطره‌نویسی ایرج افشار در این کتاب به شکل خاصی است و جنبه‌ی تاریخی ندارد و بر اساس موضوع نوشته شده است. برای مثال «ماجرای کتابخانه‌ی دانشگاه تهران» (ایرج افشار زیر این موضوع همه‌ی خاطرات خودش را از تأسیس دانشگاه تهران آورده است)، «مجتبی مینوی»،‌«نه گفتن‌های من» (او هرجا در طول زندگی به پیشنهادی نه گفته، زیر این عنوان روایت کرده است)،‌ «ترس‌های من»، «ماجرای مجله‌ی آینده»، «ماجرای نسخ خطی»، «سیدحسن تقی‌زاده»، «حبیب یغما» و... از سرفصل‌های این کتاب هستند.

او افزود: کتاب در حدود 1000 صفحه نوشته شده و دارای مدخل‌های بسیاری است که همراه با 500 عکس مرتبط با موضوعات می‌آید. این عکس‌ها از آرشیو گنجینه‌ی پژوهشی ایرج افشار توسط آرش افشار انتخاب شده است.

دهباشی درباره‌ی ویژگی‌های این کتاب اظهار کرد: بسیاری از نکاتی که در خاطره‌های ایرج افشار آمده، جزوی از تاریخ و فرهنگ ایران است و چون هیچ‌کس مثل او در مرکز بسیاری از فعالیت‌های پژوهشی و تاریخی کشور نبوده، این کتاب منحصر به فرد است و یک دوره‌ی کامل از تاریخ فرهنگ ایران را روایت می‎کند و بدون تردید هر کسی بخواهد درباره‌ی تاریخ، فرهنگ و نسخه‌شناسی بنویسد، باید به آن مراجعه کند.

او در پایان گفت: حروف‌چینی کتاب «این دفتر بی‌معنی» تمام شده است و به زودی در انتشارات سخن منتشر خواهد شد.

منبع خبر : ایسنا  


ارسال نظر

نام :    
پست الکترونیکی :   
متن نظر :  

 

اسپانسرها